18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, Müdürlüğümüz tarafından ikinci kez kutlandı.

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü kapsamında Müdürlüğümüz hizmet binasında yapılmış olan etkinlik programına Vali yardımcımız Sayın Ömer Bedrettin SAĞSÖZ, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Ahmet GÜNGÖR, paydaş kurumlardan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü temsilen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal GÜMRÜKÇÜ, İl Sağlık Müdürlüğünü temsilen İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal CİN, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünü temsilen Merkez İlçe Nüfus Müdürü Remziye PINARCIK, Zonguldak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını temsilen İl Müdürü Hava ÖZKAN ve ilimizde ikamet eden yabancıların katılımlarıyla gerçekleştirildi.
           
Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve 15 Temmuz Şehitleri anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, ardından Vali Yardımcımız Sayın Ömer Bedrettin SAĞSÖZ tarafından yapılan açılış konuşmasında, göçün sebepleri ve zorlukları, İl Müdürlüklüklerinin kurulma amacı, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunun getirdiği yenilikler, sınırlı imkanlar içinde yabancılara yapılan yardımlar, İl Göç İdaresi çalışanlarının sorumluluk bilinci içerisinde görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiğinden bahsedildi.
           
Açılış konuşmasının ardından Vali Yardımcımıza bir yabancı çocuk tarafından çiçek verildi, çocuklara MUYU Çocuk Setleri dağıtımı yapıldı ve yabancılara ikramda bulunuldu.

Göçmenlerin yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturma amacıyla uluslararası düzeyde çeşitli etkinliklere sahne olan bu özel gün, İlimiz Göç İdaresi Müdürlüğünce resmi olarak ikinci kez kutlandı.
Kayıt: 19.12.2016
Güncelleme:11.5.2018
Paylaş


WS05